Гаївки - давня традиція Великодня. В гімназії №15 імені Степана Бандери підтримують традиції водіння гаївок, щоб прищепити дітям та молоді любов до звичаїв та обрядів українського народу.

Христом Воскрес! Воістину Воскрес!

Великодні гаївки

"Червона калина"

2 грудня класний керівник 4-А класу Куріца Л.М. провела з учнями свято "Червона калина".Калина - символ нашого українського народу. Любов Михайлівна ознайомила дітей з традиціями українців, легендами про калину та лікувальними властивостями калини. Учні розповідали вірші, прислів'я, відгадували загадки та співали пісні про калину. Свято було наповнене позитивним настроєм та радісними емоціями. Ми українці - велика родина,Мова і пісня у нас солов'їна! Квітне в садочку червона калина,Рідна земля для нас всіх - Україна.Новосільська Н.В. заступник директора з навчально-виховної роботи.

Флешмоб "Квіти для мами"від учнів 1-б класу

Мама… В усі часи, усі народи пов’язували з нею найсокровенніше, возвеличували її як найбільшу святиню. Вона - корінь життя, берегиня роду людського, вона та квітка, промінь якої ніколи не в’яне, а розцвітає з плином літ усе ясніше. Недарма ми кажемо: мати – це найрідніша людина, мати- це ненька-Україна.
У травні, коли природа-Мати виряджає свою доню -Землю в пишному вбранні весняних квітів у дорогу життя, праці й радості, люди прославляють матір, Батьківщину – рідну Україну. Сьогодні ми вітаємо всіх жінок, які мають найцінніше звання людини- мама! Свої вітання шлють рідній матусі учні 1-Б класу гімназії №15 імені Степана Бандери ( класний керівник Іванус О.Д.).Квіти для мами-радість, квіти для мами-дивоКвіти в руках у мами-значить, вона щаслива.Щасливі наші матері.Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово, бо ним ми звертаємось до найближчої, найдобрішої, найкращої, наймилішої для нас людини. Тільки вона нічого не пожалкує для своєї дитини, це вона в хвилину небезпеки ніколи не згадає про себе, все віддасть для того, щоб захистити свою дитину, щоб жилось їй краще. Віддасть усю свою мудрість душі, тепло свого серця, своє здоров’я . Любов материнська не знає кордонів, страху, сумнівів. Вона очищає нас, зігріває, зупиняє нас перед безоднею.

Патріотичний урок у 4-Б кл.Іванус О.Д.

22 січня Україна щороку відзначає державне свято – День соборності України з нагоди проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.З метою формування національної свідомості школярів, виховання в них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України класний керівник 4-Б класу ЗОШ І-ІІІ ступенів №15 Іванус О.Д. провела урок патріотизму «Соборна мати - Україна, одна на всіх, як оберіг». Сьогодні Україна, можливо як ніколи раніше, потребує єдності й соборності всього українського народу.Діти читали багато цікавих віршів про Україну, повторили державну символіку, обговорили, що ж саме в собі несуть поняття «соборність» та «патріот». Четвертокласники побудували у класі “живий ланцюг”, знайомились із подіями тієї епохи за допомогою відеороликів, з використанням ігрових методів.Школярі написали побажання бійцям сходу на папері, на прапорі України, загадали бажання та відпустили у повітря кульки з побажаннями.« Коли я запускатиму кульки, загадаю щоб всі бійці повернулися живими і здоровими і щоб був мир в Україні», - каже дівчинка. Український стяг з побажаннями для бійців та суцільно списаний подяками, завжди берегтиме у дитячих серцях любов до України.Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас, запевнили хлопці та дівчата.Учитель вдячна дітям за урок патріотизму, за те, що добре підготувалися, за те, що з любов'ю створювали обереги для наших воїнів, бо діти- майбутнє нашої держави. Тож своїми знаннями, працею, здобутками збагачуйте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, шануйте свій народ і нашу мову солов'їну.Слава Україні! Героям слава!

Патріотичний урок у 3-А кл.Іванко О.Ф.

22 січня у 3-А класі ЗОШ І-ІІІ ст.№15 класний керівник Іванко О.Ф. провела урок патріотизму, мета якого - ознайомлення учнів з історією становлення і формування української держави на основі історичних фактів.Оксана Федорівна відзначила, що український народ бореться за єдність країни і ми віримо, що територіальна цілісність України, омита кров’ю мільйонів незламних борців за свободу, навіки залишатиметься непорушною. Ми повинні розуміти, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови вільної, духовно багатої і демократичної України.Соборність – це символ. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. І часточка надії і віри у майбутнє. Пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності. Любов до землі, до рідного слова прирекли багатьох славних синів і дочок України на випробування. Ще й нині на Сході України точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє нашої держави. Ми вдячні тим, хто відстоює право України бути гордою державою, хто захищає її територіальну цілісність під час здійснення антитерористичної операції. Бажаємо всім мужнім українським воїнам-героям скоріше повернутися додому, до своїх родин.Хвилиною мовчання та щирою молитвою третьокласники пом’янули героїв, які віддали життя за Україну.Усі діти говорять слова разом , тримаючись за руки « У День Злуки тримаймось за руки».Зворушливо звучить пісня «Боже, Україну збережи», на руках у кожної з учениць голуби з паперу (один жовтий, інший блакитний) і виконують танок.Зі святом тебе, Україно! Зі святом тебе, український народе!Звучить Гімн України.

Патріотичний урок у 2-Б кл. Грішна Н.І.

Справжню єдність народу у боротьбі за незалежність продемонструвала світові Україна 22 січня 1990 року. У розмаїтті жовто-синіх знамен наші сучасники на згадку про проголошення Акту Злуки поєднали живим ланцюгом від Києва до Львова Схід і Захід України. Соборність – це символ боротьби за волю, символ порозуміння між людьми, символ надії і віри у майбутнє нашої великої родини, що зветься Україною. Сьогодні Україна переживає тяжкі часи. Часи, коли наші співвітчизники захищають на Сході свою країну від ворога. І ми вдячні їм за цей патріотичний подвиг.Учитель початкових класів Грішна Н.І. провела у 2-Б класі тематичний урок «І дорослий знає, і дитина - Україна в нас - єдина"». Школярі спільно виконали гімн Українських січових стрільців "Ой, у лузі червона калина..." та Державний Гімн України. Другокласники пригадали цю важливу подію в історії української землі. Всі присутні переглянули відеоролик "Акт злуки УНР та ЗУНР".День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.Пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності.Урок закінчився спільною молитвою за Україну.

Патріотичний урок у 2-А кл. Куріца Л.М.

На долю нашого народу випало багато героїчного і водночас трагічного. 22 січня ми відзначаємо День соборності України. Це надзвичайно важлива дата в історії нашої держави. Класний керівник 2-А класу Куріца Л.М. провела виховну годину"Україна – соборна держава". Діти охоче складають тематичну «павутинку» до слова Батьківщина. І до слова Україна. Батьківщина – найдорожча, найкраща, наймиліша, найсвітліша, найрідніша. Україна – суверенна, демократична, незалежна, соціальна, правова. Отже, складаючи павутинку, ми сказали, що Україна соціальна, незалежна, демократична, правова, суверенна, а тепер додамо – СОБОРНА.Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас.Україна – рідний край, земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми.Ми горді зватися українцями. Поклик рідної землі завжди відчували наші прадіди й діди, ті, хто живе в Україні, і ті, кого доля закинула на чужину. І де б не був українець, захвилюється аж до сліз, почувши рідне слово.Держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою та щасливою.

Незабутня зустріч з високим мистецтвом...

19 вересня 2019 р. в приміщенні Дрогобицького палацу мистецтв відбулося урочисте відкриття виставки Дрогобицьких митців, присвяченої до Дня міста Дрогобича. Учні 9-их класів гімназії №15 імені Степана Бандери ознайомились з творчістю художників нашого краю, занурились у мистецьку атмосферу і поглянули на Дрогобич очима митців. Талановиті, яскраві, самобутні Ярослав Данилів, Сергій Булко, Левко Микитич, Андрій Коваль, Володимир Місяць, Назар Хомик, Олександр Ніколаєвський, Ігор Перхун, Роман Жирик вкотре доводять, що наше місто багате на високопрофесійних митців, яких люблять і шанують дрогобичани. Школярі переглянули художні твори митців Дрогобича, виконані в різних техніках і жанрах образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Художники запропонували молодому глядачеві свій варіант свободи творчості і щоденної праці. «Мистецькі зустрічі» - це не лише виставка робіт наших сучасників, це діалог художників з глядачами, це незабутня зустріч з високим мистецтвом.

Цікава екскурсія...

З метою популяризації та підвищення престижу військової служби у Збройних Силах України,формування в учнів почуття патріотизму, ознайомлення із засобами захисту здоров’я та довкілля у понеділок, 11 листопада, гуртківці обласного еколого- натуралістичного центру молоді гімназії №15 імені Степана Бандери, керівник Саратовський Володимир Вікторович, відвідали другий Спеціальний центр швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Школярі прослухали цікаву екскурсію на тему військово-патріотичного виховання, яку проводив провіднй фахівець відділу роботи з персоналом підполковник Білан Василь Ігорович.Учнів ознайомили із зразками рятівної техніки.Дівчата та хлопці дізналися про історію формування під час другої хвилі мобілізації у 2014 році добровольчого батальйону територіальної оборони Львівщини, його бойові завдання під час оборони територіальної цілісності України на її східному кордоні. Також школярі ознайомилися з сучасною технічною базою піротехнічного підрозділу, тактикою проведення боїв та правилами поводження з вибухонебезпечними предметами у випадку їх виявлення.На завершення зустрічі діти відвідали кінологічний підрозділ та познайомилися з службовими собаками Етною і Каріною, навички яких нам люб'язно продемунстрували старший сержант ДНСН Кравчишин Оксана Василівна та Бігуняк Віталій Васильович.Екскурсія для дітей важлива та цікава. Вони особисто могли доторкнутися до зброї, побачити справжні міни, снаряди та рятувальну техніку, а не почути це з розповідей та бачити на картинках, адже молодь – це майбутні захисники, захисники родини, захисники України.

Цікава екскурсія для школярів

Уже доброю традицією у 5 класі (класний керівник Ярош Олена Євгенівна)ЗОШ І-ІІІ ступенів №15 є екскурсії рідним містом.
Цього разу королями екскурсії були хлопчики й дівчатка, які люблять природу, а сам центр подій розгортався у Дрого́бицькому краєзнавчому музеї. Для школярів проведено екскурсії у відділі природи. У відділі природи рідного краю діти дізналися про природні процеси, що проходили на Землі в далекому минулому, про тваринний, рослинний світ області та його особливості. Під час екскурсії діти дізналися та, навіть, побачили деяких преставників флори « Дрогобиччина».
Група зацікавлених дітлахів слухала завідувача п.Володимира Пограничного історії про рослинний світ, який представлений картосхемою рослинного покриву краю, гербарієм рослин та зрізами деревини основних лісоутворюючих порід регіону, збіркою лікарських трав та злакових роcлин, муляжами грибів. Тут експонуються опудала звірів птахів, що заселяють різні біоценози. Окрема вітрина демонструє представників фауни, занесених до Червоної Книги України. Чільне місце відведене висвітленню питання охорони природи. В експозиції багато цікавих світлин, діорам, картосхем. Не менш цікавою є природнича частина експозиції. В одному з її розділів — «Геологічна будова та корисні копалини» — представлено геологічну колекцію, що характеризує окремі періоди розвитку життя на території регіону.
Також експонуються зразки корисних копалин, на які багате Прикарпаття, а також продукції, що з них виготовляють.
Уявлення про форми рельєфу на Прикарпатті дають рельєфна карта області, картосхеми окремих геоморфологічних районів, світлини.
Окремий розділ розповідає про Передкарпатський філіал інституту землеробства і тваринництва західного регіону та заповідні території місцевого значення. Кількість експонатів постійно зростає. Це археологічні та етнографічні матеріали, документи, фотографії, вироби дрогобицьких ремісників, знаряддя праці.
Дитячому задоволенню не було меж. Для школярів ця екскурсія виявилася незабутньою, адже містила в собі і виховний, і розважальний характер. Як завжди учні 5 класу цікаво та весело провели час у колі своїх друзів, за що щиро дякують класному керівнику Олені Євгенівні.

/Files/images/animashki-linii-808.gif

Випускний бал у загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 15

Цього суботнього травневого вечора у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 15 зібралися 27 випускників та їхні батьки на незвичайне свято, у якому поєднані біль розставання і світлі надії, радість зустрічі з майбутнім. У ньому поєдналися воєдино радість і печаль, гіркота розлуки і світлі надії на майбутнє. Подія, яка зібрала батьків, вчителів, спонукала до теплих слів, щирих зізнань, душевних спогадів. Щоранку протягом одинадцяти років кожного з них вела стежина до шкільного порогу. А тепер поведе вона їх у самостійне життя.
Із закінченням школи своїх вихованців тепло привітав директор школи Ігор Логин. «Ви стоїте на порозі нового життя. Я бажаю, щоб ви не помилилися у виборі професії. Дай Бог здоров'я вам і вашим батькам, учителям. Кожна ваша перемога - це і їхня перемога», - підкреслив директор школи.
З теплим словом привітання до випускників звернулася заступник директора школи з навчально-виховної роботи Ольга Суховерська: « Сьогодні наша школа нагадує осіннє дерево, від якого відірвалося 27 листочків. Нехай же доля не розкидає вас у буремному вихорі життя. Дружіть між собою, приходьте до школи, приводьте до нашої школи своїх дітей. Дорогі випускники, вже завтра перед вами відкриються тисячі доріг, але кожен з вас обере свій особистий життєвий шлях. Прямуйте по ньому твердо, впевнено, пам’ятаючи, що ви є випускниками 15 школи, адже вона з честю виконала свою високу місію – долучила вас до джерел культури і духовності, збагатила скарбами рідної мови та гуманістичними цінностями, вказала на високі горизонти національної свідомості та громадянського сумління, прищепила пагони історичної пам’яті та гордості за велич нашої країни. Пам’ятайте школу, зупиніть цю мить у своєму серці Бажаю вам - за руку з Богом, іти сміливо, творячи зі серця храм! А ще... по совісті життя своє прожити, не втратити людського лику-красоти, у Господі діла святі щодня вершити, щоб досягти величної в майбутньому мети!». Підготувала незвичайне вітання-прощання зі своїми учнями класний керівник одинадцятикласників Єдлицька Оксана Петрівна, в якому побажала дітям здійснення задуманого та запросила й через роки повернутися у стіни рідної школи.
А які щирі слова прозвучали з вуст першої вчительки Гаврилюк Богдани Михайлівни : « Дорогі, любі наші діти. Роки навчання в початковій школі вже далеченько, в минулому, але саме для вчителів початкових класів діти стають надзвичайно близькими та рідними. Ми любимо вас, хвилюємось за вас впродовж усіх шкільних років. Ми пишаємося вашими успіхами у дорослому житті. А сьогодні дуже хочеться сказати вам найкращі слова, найкращі побажання. Адже попереду життя, яке потрібно пройти достойно, долаючи труднощі, здобуваючи перемоги і що найголовніше, залишаючись людиною. Діти, ви продовження родини. Сьогодні хочеться побажати вашим батькам, щоб їхні сини та доньки своїм майбутнім довели, що батьківське слово та материнська любов проросли у серцях дітей і дали плоди доброти, людяності, милосердя». Піднесеному святковому настрою свята сприяли музичні вітання від Наталії Голубінки та Ігоря Левицького. Їхні виступи вразили всіх присутніх своєю щирістю, молодечим запалом, радістю прожитих шкільних років.
Одинадцятикласники підготували зворушливу концертну програму, у якій висловили щиру вдячність своїм мудрим наставникам та батькам. Продовжили захід прощальний вальс випускників, улюблений вальс вдячності вчителям. Ведучими заходу були Анастасія Куриленко та Валерія Голубінка. Сподіваємося, що рідна школа залишиться для них світлим промінчиком любові й добра, надійним дороговказом у самостійне життя. І ось з приміщення школи починають виходити випускники 2018 року. Їх не впізнати в чарівних сукнях та елегантних костюмах. Вони такі гарні і водночас підкреслено вже дорослі. Радість, гордість і одночасно сум від того, що їх діти вже виросли, що їм належить іти у світ широкий від батьківських порогів, - на обличчях та в очах батьків випускників. Дорогі випускники! Не забувайте, що навчалися ви для того, щоб розум і серце віддати людям. Не заплямуйте доброго імені свого роду, честі своєї школи, котра дала вам путівку в доросле життя. У добру й щасливу путь, дорогі випускники!

/Files/images/animashki-linii-808.gif

«Караоке в школі»

Музика селиться в серці людини,
Де не замовкає ні на хвилину.
Переплітаються в ній почуття.
Музика-частка людського життя.
14 лютого 2018 року у в стінах ЗОШ I –III ступенів №15 вперше відбувся конкурс пісні " Караоке в школі " за участю учнів 7-9 класів . Усіх привітно зустрів ведучий - Ігор Левицький ,учень 9 класу, переможець фестивалю «Сурми звитяги » ,учасник шоу « Голос. Діти». Під час відбіркового туру , виконуючи пісню « Там де ми є », було обрано чотири учасники: Пагулич Софію , Пагулич Соломію , Голубінку Наталію, Нагловську Софію. Бурхливими оваціями глядачів було обрано двох фіналістів : Пагулич Софію і Нагловську Софію . Перемогу здобула Нагловська Софія , виконавши пісню « Дівчина - весна » .
Лунала пісня українська , звеселяла всіх й несла тепло ,як своїм дітям добра мати ,дарувала спокій і любов. Всі учасники отримали подарунки , а глядачі - гарний настрій . Організаторами цього дійства були вчитель музичного мистецтва Штука В.В .та педагог - організатор Будз М.П .
Завершальним акордом конкурсу була пісня « Коляда - колядка» у виконанні І.Левицького . На веселій ноті лунали слова - побажання :
«Хай в кожній нашій душі пісня живе,
Й на радість усім звідусіль пливе.
Доки пісня наша лунає,
Добро і дружба нас єднає!»

/Files/images/animashki-linii-808.gif

Зустріч з молодою львівською письменницею Анастасією Нікуліною…

21 лютого 2019 року у міській бібліотеці ім.. В. Чорновола відбулась надзвичайно цікава зустріч найактивніших читачів шкіл міста Дрогобича із знаною вже сьогодні молодою львівською письменницею Анастасією Нікуліною. На цій зустрічі були присутні семикласники нашої школи. В рамках зустрічі вона презентувала свою нову книгу «Зграя».Анастасія Нікуліна народилася у 1990 році у Львові. Сучасна українська письменниця, авторка книг у стилях гостросоціальна проза, реалізм, підліткової літератури (англ. young-adult), фентезі, антиутопія, містика, казка, роман, пригоди, драма. Друкувалась у Львівській періодиці. Також писала під псевдонімом Іва Шон, учасниця Львівського жіночого літературного клубу, лауреат конкурсу «Коронація слова». Автор книг «Сіль для моря, або Білий Кит», «Дім, у котрому заблукав час» (у співавторстві), «Все буде добре» (у співавторстві), «Зграя» та збірок «Львів. Смаколики. Різдво», «Львів. Вишні. Дощі», «Львів. Пані. Панянки», «Теплі історії про кохання», «Щастя у Віконці». Дебютний роман авторки «Сіль для моря, або Білий Кит» здобув міжнародну українсько-німецьку літературну премію імені Олеся Гончара 2018 року у номінації «Проза» та відзнаку «Найкраща книга для підлітків» за підсумками року премії «Глиняний кіт-2018».Побоювання щодо того, чи сприймуть її діти, були марними. Цікава як підліткам так і дорослим читачам, весела і щира, яку цікаво слухати і спілкуватися. Такі зустрічі ще більше зацікавлюють прочитати всі книги саме того автора.Книга, яку презентувала авторка розрахована на підліткову аудиторію. Львівська спека плавить асфальт. Їм – майже вісімнадцять, і в кожного є що приховувати. П’ятеро хлопців щодня кидають виклик міським висоткам і самим собі. Паркур – це стиль життя, челендж – постійно робити неможливе. Адже, коли ти трейсер, меж не існує: є лише перешкоди. Загадкова незнайомка Таша – новий друг чи ще одне випробування? Чи зможуть вони протистояти небезпеці й подолати власні страхи? Без команди їм буде важко, але разом вони завжди сильніші, разом вони – «Зграя».... Все, про що написала Настя в книзі випробувано особисто. Вона теж у 18 займалась професійно паркуром.На завершення зустрічі Анастасія поділилась тим, що восени вийде її новий роман під назвою «Місто засинає». А потім буди ще запитання юної аудиторії, селфі та фото з письменницею. Також авторка залюбки роздавала автографи і підписувала придбані книги.

«Під Крутами пішли в безсмертя»

У стінах ЗОШ I –III ступенів №15 відбувся виховний захід «Під Крутами пішли в безсмертя» щодо відзначення 100-річчя бою українських студентів із більшовицькими окупантами під Крутами . І знов, у котрий це вже раз, Зійшлися ми в одній родині, Щоб пом’януть той славний час, Коли в офіру Батьківщині Себе принесли кращі з нас. Нема любові понад ту, Що окропила кров’ю Крути, І ту гарячу кров святу Повік Вкраїні не забути. Учні 7- Б класу з великим трепетом доносили до кожного серця біль героїчного минулого нашого народу. Виходили на сцену із запаленими свічками на вшанування пам’яті про загиблих героїв Крут . Незважаючи на віддаленість події весь зал переосмислював важливість бою. Яскравим підтвердженням цього були слайди презентації . Старшокласники переймалися цими подіями ,не стримуючи сліз . Кожен подумки запитував у свого серця : «Як би поступив він?» . Адже вони знають, що деякі учасники боїв під Крутами не набагато старші від них . Учні разом із класним керівником Кіндій Л.Є. знову і знову доносили глядачам заходу у своїх віршах і піснях оздоблених презентацією, що це не міфічні чи вигадані персонажі , це реальні люди, які зробили те, за що їх пам'ятають й досі. Семикласники декламували вірші від душі , від серця які пронизували кожного із присутніх, проносились від класу до класу відлунням : «Слава, слава Україні і її народу, Що своїм життям безцінним захищав свободу…»
«Подвиг Героїв Крут є найбільшим прикладом великої любові до рідної землі, справжнього патріотизму і готовності до самопожертви, що є християнською чеснотою. Понад сто років тому в Крутах сніг був червоним від крові, яка зросила землю, аби вона стала благодатною вологою для народження нових непохитних патріотів і християн України», - наголошували учасники поминальної молитви.
Пригадуємо, що в 1918 році біля станції Крути, на залізничній ділянці Ніжин-Бахмач, за 130 кілометрів від Києва, за майбутнє України віддали життя близько ста в основному молодих осіб. Бій тривав шість годин, проте за цей час нашим воїнам вдалося знищити колії та мости, перешкодивши цим наступові агресора, та на чотири дні зупинити ворога. Як стверджують історики, цей героїчний бій та придушення заколоту в Києві дали змогу виграти Центральній раді час, щоб дійшло до підписання Брест-Литовського мирного договору.

/Files/images/animashki-linii-808.gif

Колядує вся родина, колядує Україна…

Різдво – це улюблене свято всіх дітей. І саме вони ще заздалегідь із радістю і захопленням вивчають колядки, щоб згодом прославляти народження Христа. З особливим трепетом до різдвяного дійства готувалися й учні 6 класу ( класний керівник Жовнірчик В.В.) ЗОШ І-ІІІ ступенів №15.
«У біднім вертепі, в яслах на сіні воплотився Владика, Цар світу», — нагадує давня українська колядка про місце народження Ісуса Христа. Вифлеємську подію українці передають не лише через спів, а й через театралізоване дійство. Атмосферу Різдвяної містерії відчули 26 січня й учні та педагоги нашої школи, які стали свідками родинного свята театралізованого дійства « Колядує вся родина, колядує Україна», що перенесло глядачів у часи царя Ірода, коли народився маленький Ісус.
Метою такого заходу є виховання любові до Батьківщини, поваги до її історичного минулого та ознайомлення з традиціями святкування Різдва в Україні, адже без знання нашої історії взагалі неможливе формування справжнього громадянина. В сюжеті Різдвяного вертепу першими вклонитися втіленому Богові прийшли пастухи, яких сповістив Ангел. За ними – царі (східні мудреці), які дізналися про диво з появи на небі незвичайної зірки, названої Вифлеємською. Цар Ірод дізналися про диво з появи на небі незвичайної зірки, названої Вифлеємською. Цар Ірод дізнається від царів, що народився Христос, претендент на його престол. Бажаючи позбутися суперника, він кличе воїнів і наказує йому повбивати всіх вифлеємських дітей віком до 2 років. За цей злочин смерть відрубує Іродові голову, а чорт тягне його в пекло. Жартівливим епізодом у вертепі завжди є циган та циганка, жид і жидівка, які потішали усіх присутніх актуальними у наш час історіями.
Між діями колядники, учні 6 класу, щиро веселили всіх присутніх колядками, прославляючи Господа і бажаючи усім любові, гармонії та усіх життєвих благ. Тепер, через тисячі років, люди мають можливість подякувати кожному, хто доклав своїх зусиль для того, аби Христос жив і, зрештою, через свою загибель і воскресіння подарував усім надію на життя вічне. А завершилася вистава традиційним звертанням до присутніх – «Христос народився! Славімо його!». Учасники вертепу стверджують, що їхня вистава дуже повчальна, адже у ній добро перемагає зло. Діти були щасливі і задоволені, адже як приємно дарувати радість іншим! А за ті зусилля, яких вони доклали, щоб прославити Христа і підготувати подарунок-виступ для шкільної родини, отримали слова - благословіння, слова – повчання від о. Юрія Завійського.
Тож хочеться сподіватися: Божа благодать засяє над нашою країною і принесе мир у кожну оселю. А лихі «іроди» навіки зникнуть із нашої землі. Нехай же це почуття невимовної любові, яке нам дарує Різдво Христове, залишається в серцях дорослих і дітей, щоб проростали зерна добра в душах і давали надію на життя вічне!

/Files/images/animashki-linii-808.gif

Колядує Україна, колядує 15 школа

«Зішли нам всім долю, Україні – волю. Радуйся!
Ой радуйся, земле, Син Божий народився!»

Народження Сина Божого з давніх часів вважається одним з найшанованіших християнських свят. Різдво - одне з найтепліших для душі родинних свят в Україні.
Стало доброю традицією проводити фестиваль колядок і щедрівок в стінах ЗОШ I –III ступенів №15. Цьогоріч до дійства долучилися вчителі, батьки та діти і воно переросло у справжнє родинне свято. Усі старанно готувалися: вивчали віншування, колядки, щедрівки, посівалки.
Домашнього святкового колориту надали святу ведучі – Микола Мартинів, учень 11класу та Соломія Гац, учениця 9 класу, котрі гостинно чекали колядників…
«Добрий вечір тобі, пане господарю…» - розноситься залом школи. І від цих піснеспівів відразу на серці стає святково, урочисто. Кожен учасник фестивалю « Вефлиємська зірка» щиро радіє цьому, бо ж «Христос рождається». Ось чому так душевно, щиро, святково і водночас по-домашньому затишно проходив у школі фестиваль колядок. І ось веселково задзвеніли учнівські і вчительські голоси. Один за одним виходили на сцену величати радісну подію – народження Христа – творчі колективи 5- 11 класів. Залунали святкові привітання, побажання добра, благополуччя і миру. Звучали як усім відомі колядки, так і нові – у сучасному аранжуванні. Вперше колядували маленькі громадяни нашої країни- учні 5 класу (класний керівник Ярош О.Є.). Бо ж це і є ота самобутність, яка ніколи не втратить актуальності. А учні 6- 11 класів проявили особливу самовіддачу, талант та майстерність.
Ой і багато жита-пшениці засіяли щедрі колядники-щедрівники! Дай же, Боже, щоб здійснилися всі їхні віншування, щоби «в щасливій кожній хаті були всі завжди багаті». А ще, найголовніше, аби проростали ці зернини добром, щастям у мирній Україні!
А кульмінацією святкування стало виконання пісні « Україна колядує» вчителем музичного мистецтва Штуки Віри Василівни. Душевно і мелодійно співав весь зал, усі присутні. І цей спів йшов від душі, від серця. Він линув коридорами школи, заходив до кожного кабінету, кожного класу, проникав у кожну частинку навчального закладу.
Нація, яка шанує, береже і примножує традиції українського народу – непереможна!

Христос народився!

Славімо його!

/Files/images/animashki-linii-808.gif

Найулюбленіше свято дітвори

З першим снігом і морозами приходять в Україну зимові свята. Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая. У нас, в Україні, діти з великим нетерпінням чекають 19 грудня, День Святого Миколая Чудотворця, відвідує тих людей, які потребують його допомоги, покровитель усіх бідних і знедолених, землеробства і тваринництва, земних вод.
З метою розширення знань учнів про традиції українського народу, про доброчинні справи Святого Миколая, сприяння розвитку творчих здібностей дітей та виховання в учнів любові до ближнього, почуття доброти та милосердя в ЗОШ І-ІІІ ст..№15 відбулося Свято Миколая «Святий Миколай, здоров’я нам дай», підготовлене учнями 8-го класу під керівництвом класного керівника Воловач О. Т. Восьмикласники старанно та з великою відповідальністю віднеслися до цього заходу, а саме:
Миколай – брат- катехит Тарас Гринаш,
Ангели – Стап’як Катерина, Калитка Божена,
Чортик – Левицький Денис,
ведучі свята – Конон Христина та Матолич Марія.
Школярі напередодні свята пишуть листи до Святого Миколая. У день перед святом згадують всі свої добрі та злі вчинки, зважають: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов’язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ось і настала мить, коли Миколай завітав до дітей 1-4 класів. Дійство відбулося. Чудотворець був зі своїми помічниками-ангелами. Головні герої свята за допомогою пісень, віршів та сценок донесли до глядачів історію свята та особливості його святкування. Жодна дитина не залишилася без подарунка. А у відповідь діти підготували для Миколая вірші та пісні. Всі слухняні та чемні дітки отримали солодкі подарунки від Миколая, бо діти для нього найрадісніші і найсвятіші створіння, які завжди потребують захисту, уваги та лагідного ставлення. Святий Миколай побажав всім учителям, дітям, працівникам школи щастя та здійснення мрій. Таким чином усі залишилися задоволеними, обіцяли бути чемними і чекати Миколая наступного року.

/Files/images/animashki-linii-808.gif

Урок мужності і пам’яті «Мамо,не плач,я повернусь весною… »

Присвячено Небесній Сотні

Учитель. Дорогі діти! Сьогоднішня наша зустріч посвячена пам’яті Небесній сотні.
Україна плакала і стогнала від болю. Вона захлиналася від крові своїх найкращих і найвірніших синів. Це не час Великої Вітчизняної війни. Це 2014 рік. Зима. Плаче небо, плачуть матері, дружини, діти, плаче весь український народ. На очах у всього світу, у центрі Києва – Європейської столиці – цинічно розстрілювали беззбройних людей: студентів, викладачів, художників, фермерів, журналістів, робочих … Вони вийшли на мирний протест.
Невимовний біль розриває груди, а сльози застилають обличчя кожного свідомого громадянина. Убиті, покалічені і замордовані – на совісті злочинної української влади, тих, хто віддавав наказ відстрілювати мирних громадян.
Перегляд кінофільму «Небесна Сотня»
Учитель. Душі загиблих завжди будуть над нами білими хмаринками ангелів. В історію України вони увійшли як Небесна Сотня. Їх поховали під вигуки українців «Слава героям! Герої не вмирають!»
Учитель. Євромайдан – сучасне явище всесвітнього значення. Протягом короткого часу на ньому не лише сконцентрувалася величезна енергія народу, але й відбулося одухотворення майданівців в умовах безпосередньої загрози життю. Люди втратили страх смерті. То був духовний прорив, то подвиг в ім’я майбутнього.
Боротьба за майбутнє нашої держави, за волю нашого народу продовжується і в даний час. Гинуть на Сході України кращі сини і дочки нашого народу. Україна давно так багато і так самовіддано не молилася, як упродовж цих трьох трагічних років.

/Files/images/animashki-linii-808.gif

ШКОЛА ВЧИТЬ МИЛОСЕРДЮ

Несла свій хрест мовчазна Україна,
Але не стала в скруті на коліна,
Хоча й звірячий був над нею суд.

М. Василенко

Традиційно цього року у стінах ЗОШ І-ІІІ ступенів №15 вшанували жертви Голодомору та політичних репресій. Класний керівник 9 класу підготувала виховний захід до пам’яті жертв Голодомору « Чорна сповідь моєї Вітчизни». Молитва пам’яті розпочалася 24 листопада із виступу дев’ятикласників. Щира молитва за душі жертв геноциду об'єднала усіх, а прохання поставити у вікні свічку пам’яті знайшло відгук у серцях усіх присутніх.
Їхнє поетичне зворушливе слово не залишило байдужих. Сум та сльози на обличчях – свідчення нашої скорботи. Хвилиною мовчання та горінням свічок згадали закатованих голодом жертв геноциду українського народу.
У своїй презентації Химин Ю.Я., класний керівник 9 класу, представила композиції, які нагадали присутнім про тяжкі нелюдські випробування, які випали на долю українців. Донесла до учнівської молоді об’єктивну інформацію про трагічні події української історії, яка вміщує великий комплекс документів і матеріалів, які переконливо розкривають причини, масштаби та наслідки страшної катастрофи нашого народу.
Багато глибоких та змістовних слів було сказано дев’ятикласниками, основним меседжем яких був заклик довічно пам’ятати про закатованих.
Зі словом до учасників звернувся директор школи Логин І.Л., який закликав школярів бути небайдужими до цієї трагічної дати в історії українського народу, пам’ятати страшні випробовування, які випали на долю нашого народу та цінувати прості житейські блага, які ми сьогодні маємо.
Книжково-журнальну виставку «Голод в Україні – геноцид української нації» оформила бібліотекар школи Химин Ю.Я.
Класні керівники 5-11 класів провели виховні години на тему:
«Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України, а для 1-4 класів - виховні години на тему: «Втрачене дитинство».
Відбулася акція «Незабудки пам’яті». Яворська В.М., Химин Ю.Я., Геврик Г.В., Кіндій Л.Є., Жовнірчик В.В. виготовили панно темного кольору великих розмірів, яке своїми обрисами нагадує картографічну територію України та символізує трагічні події Голодомору 1932-1933 років в Україні, а учні 5-11 класів виготовили символічні незабудки, які є втіленням нашої пам’яті. Школярі прикріпили до символічної карти України ці квіти пам’яті, щоб не забути трагічні сторінки нашої історії. Згідно графіку 24 листопада кожен клас разом з класним керівником підходив до темного панно і прикріпляв власноруч виготовлені квітки.
У нашій школі вивчають історію, шанують минуле, знають, що коли кожен українець буде пам’ятати минуле, тоді жахіття історії не повторяться. Дев’ятикласники знову змусили згадати кожного з присутніх про ті страшні часи Голодомору, задуматись над трагедією, що не минула майже жодну сім’ю українського народу. Серця учнів та вчителів не залишились байдужими після участі в заході і скорботної хвилини мовчання та вшанування пам’яті загиблих в 1932-1933роки.

/Files/images/animashki-linii-808.gif

Покрова свята прийшла до нас

Ось і знову ступила на наш поріг золоточола осінь. І здається, ніби це знову, вже вкотре, прийшла до нас Прекрасна Діва Марія і знову розкинула над нами свій небесно-синій омофор-покров, щоб знову, вже вкотре, захистити нас, змусити замислитись над цінностями життя. І здається, що ввібрала ця осінь всю красу, всю непорочність, все щастя і горе Тієї, що віддала Сина Свого на поталу людям, Тієї, що стояла біля Його хреста і кров'ю вмивалося її серце, Тієї, яка, незважаючи на все заподіяне їй людьми лихо, стала їх найпершою захисницею.
З нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника Вітчизни у ЗОШ І-ІІІ ступенів №15 13 жовтня 2017 року було проведено загальношкільний захід і вшановано героїв Української повстанської армії. У нашій школі традиційно вшановують пам'ять Героїв УПА та героїв сьогодення. Відчути всю духовну велич свята Покрови Пресвятої Богородиці допомогли учням педагог- організатор Будз М.П. та вчитель історії Марченко М.В.
Зі вступним словом виступив директор школи Логин І.Л., який з великою приємністю представив гостей: Станичного Спілки політв’язнів Дрогобиччини Тараса Куликовця, заступника гетьмана Українського Реєстрового Козацтва, Генерал козацтва Володимира Саратовського, ветерана війни в Афганістані, отамана Українського Реєстрового козацтва в місті Стебнику Сергія Терлецького.
Розпочавши свято хвилиною мовчання, ведучі провели паралель між бійцями УПА і АТО, сказавши, що колись як і сьогодні боролися і боряться за мир, а не за дорогоцінні збагачення людей.
Не дивно, що до Богородиці зверталися у важкі хвилини різні покоління воїнів. Зверталися матері, бабусі й усі, хто відчував найсильніший розпач. Пресвята Богородиця завжди була взірцем смиренної і великодушної матері, що повсякчас молиться за своїх дітей і завжди приймає Божу волю. Цей взірець віками надихає на християнські подвиги інших матерів. Роль Богородиці зіграла учениця 9 класу Гац Соломія. На сцені вона схилила коліна і почала зі слізьми молитися за всіх християн. Дівчина- Богородиця просила у Господа захистити свій народ від усіх ворогів, видимих і невидимих. Закінчивши свою молитву, Вона зняла з голови покров і простягнула його над усіма учнями. Соломія ніби сяяла небесною славою, а покров її сяяв яскравіше сонця. Тим самим дала зрозуміти, що постійно молиться за людей і ніколи не залишить свій народ. На очах у глядачів появлялися сльози, діти з трепетом спостерігали за ученицею - Богородицю.
Покрова Пресвятої Богородиці – безумовно, велике материнське свято, адже, звертаючи свої молитви до Матері Ісуса, наші предки віддавали себе, свою родину і Батьківщину під непереможну Покрову Богоматері.
Саратовський В.В. щиро розповів школярам про українське козацтво, зачитав свій власний вірш. Ми щиро дякуємо Володимиру Саратовському, заступнику гетьмана Українського Реєстрового Козацтва, Генералу козацтва. Пишаємося тим, що поруч із нами Людина, яка краплинка за краплинкою збирає історію нашого краю, передає її наступним поколінням – тим, хто творить історію рідної школи сьогодні, творитиме її завтра. Впевнені у великому майбутньому школи, бо ми свято цінуємо і поважаємо наше минуле!
Організатори та учасники позакласного заходу зуміли пробудити в дитячих серцях найкращі морально – етичні та естетичні почуття. Так, читач - декламатор Дяків Вікторія, юні історики Лаврик Володимир, Стиранець Назарій, Полиняк Максим, Партем Олег, а також ведучі дійства Куриленко Анастасія, Голубінка Валерія, учні 9 класу, розкрили місце та значення даного свята в історії українського народу. Здається, що після такої зустрічі дитячі серця зцілилися Любов’ю Пречистої Богородиці.

/Files/images/animashki-linii-808.gif

Шкільною сім’єю до лісу ідемо

Діти люблять нові емоції і незабутні події. Неодмінно у кожного колись був неймовірний і наповнений хвилинками радості похід в ліс. Як зазвичай, кожного року в нашій школі організовується загальношкільний вихід у ліс. Це справжнє свято Золотої Осені.
Це лише один найцікавіший захід у системі роботи школи зі сприяння здоров'ю школярів.
Люблять учні подорожувати. Вранішнє осіннє сонечко, мабуть, теж раділо нашій мандрівці і посилало на землю тепле проміння. Такими ж веселими були й школярі школи, а тому дуже швидко опинилися за межами рідного гамірного міста.
Яку ж надзвичайну, позитивну енергію має ліс!
А що ж може бути кращим, ніж обід на свіжому повітрі серед природи? Це був найсмачніший у світі обід, який самостійно мали можливість приготувати учні 5- 11 класів. А потім конкурси речівок, пісень, веселі й цікаві ігри з друзями…
1 місце -7-А клас « Дружба»
2 місце- 8 клас «Водограй», 9клас «Залізні вовки»
3 місце- 5 клас «Патріоти», 6 клас « Палаючі серця»,7-Бклас «Лідери»,
Екскурсія у ліс сподобалася. Учні нашої школи спостерігали за багатством Золотої осені. А також гарно відпочивали. Вчилися ввічливо та бережливо ставитися до природи. Також ми зібрали природній матеріал ( каштани, листочки, жолуді) для того, щоб використовувати їх для створення композиції …
Цей день був прожитий недаремно, адже він подарував незвичайну зустріч з природою. Щасливі обличчя дітей - найкраще підтвердження того. Такі заходи приносять велику користь у вихованні молоді. Загальношкільний вихід у ліс - це не тільки оздоровлення дітей. Змагання й підготовка до них допомагають згуртувати клас, здружити між собою класи, учителям - краще пізнати своїх вихованців.

/Files/images/animashki-linii-808.gif

У актовій залі ЗОШ І-ІІІ ступенів №15 зібралося чимало школярів, вчителів та батьків, бо шкільна родина приймала до свого кола першокласників. Учні 1-А класу разом із класним керівником Куріцею Л.М. підготували яскраве свято «Посвята в школярики». Урочисту частину шкільного заходу розпочала Любов Михайлівна, яка звернулась до вихованців, їх батьків та всіх присутніх такими словами: «Сьогодні у нас день незвичайний. Сьогодні посвята в школярі. Не так багато минуло часу з тогодня, коли ви, дорогі першокласники, переступили поріг школи міцно тримаючи за руку батьків. Зараз ви багато чого навчилися і впевнено крокуєте по Країні Знань». Надзвичайно цікаво, весело пройшло свято першокласників. Першокласники демонстрували позитивні емоції від зустрічі зі школою, однокласниками, друзями, розповідали про здобуті знання, любов і повагу до вчителя, демонстрували сценічну культуру, творчі можливості, бажання добре вчитися. Радували присутніх веселими піснями, конкурсами, сценками,завзятим таночком.
Вчителька приурочила цей захід до дня Святого Наума, який є покровителемрозуму та навчання.На свято завітали учні 9-го класу. Вони привітали першокласників і запросили у Веселковий Світ Знань, а учень Левицький Ігор, учасник проекту «Голос діти», привітав першокласників з Днем народження класу і подарував пісню.Першокласники почули гарні слова привітання від першої вчительки, директора школи Логина І.Л, заступника директора з навчально- виховної роботи Суховерської О.М. і отримали солодкі медальки , грамоти першокласника.Вільні діти вільної країни!Вчіться наполегливо щодня,Щоб кувать майбутнє України,Всім здоров’я треба і знання.Перші кроки у навчанні найважливіші. І допомагають їх робити ваші батьки, які сьогодні прийшли їх привітати. Від імені батьків дітей привітала мама Чушак Оксана, яка спекла святковий торт і побажала дітям : Нехай у школі вам завжди буде затишно і спокійно, легко і цікаво вчитися, а маленькі невдачі будуть лише проміжною ланкою до нових перемог!Першокласники дали обіцянку вчитися сумлінно і поводитися зразково. Вони стали почесними жителями веселкової країни королівства Наук.

/Files/images/animashki-linii-808.gif

Уперше 1 вересня Грішна Наталія Іванівна, вчитель початкових класів, зустріла своїх маленьких школяриків – першокласників, учнів 1-Б класу, які стали частинкою нашої великої шкільної родини. Їхні щирі усмішки, очі з іскринками цікавості дали велику надію, що шлях їх буде сповненим добрих пригод і досягнень. Це величний день у житті кожної дитини нашої великої дружної шкільної родини. Цей день буває у житті кожної людини. Але буває лише один-єдиний раз у житті. День, коли дитина вперше переступає поріг школи, відкриває своїми маленькими ручками двері у широкий світ науки, потрапляє у нову незнану їй доти Країну Знань. І, мабуть, тому той день 1 вересня був у нас таким хвилюючим, незвичним. А ось минуло вже 100 днів шкільного життя першокласників. Вже давно стало традицією школи відзначати найяскравіше свято першокласників «Посвята в першокласники». Перші 100 днів нового, важкого, напруженого шкільного життя. В цей було запрошено своїх батьків, шановних гостей, щоб разом весело і завзято відсвяткувати свої перші іменини – 100 днів у школі.
Класний керівник 1-Б класу Наталія Іванівна провела дуже цікавий, пізнавальний виховний захід, на якому учні поринули у світ казки. Немає на світі людини, яку хоча б один раз у житті не зворушила до глибини душі чарівна казка. І таку зустріч із казкою подарували учні 1-Б класу батькам та гостям. Після ста днів настає сто перший і навчання у школі для першокласників продовжується. Всі мають одне завдання – навчити дитину, виховати її, щоб стала вона справжньою Людиною з великої літери. І такі заходи як «Посвята в першокласники» один із багатьох кроків до досягнення цієї благородної мети.
Розпочалося свято виходом школярів на шкільну сцену. На свято завітали незвичні гості Добрі феї - чарівниці, Лиха Чаклунка, Одиниця, Двійка, Червона Шапочка, Буратіно. Вони провели конкурс «Розумна хвилинка». У кінці свята діти заслужено почули: « Браво! Молодці!».
Про шкільне свято, яке вдалося на славу добре відгукнулася Суховерська О.М., заступник директора з навчально-виховної роботи. Ольга Мар’янівна відзначила вагомі старання учнів, класного керівника, адже захід «Посвята у школярики» відбувся на високому рівні й першокласники проявили неабиякі знання та вміння.
-Дорогі першокласники, приймаємо вас до нашої шкільної родини і вручаємо цей чарівний ключик від Країни Знань. Успіхів вам! Сподіваємося, що ви наполегливо здобуватимете знання, будете гарно вчитися. Бо ж всім відомо, що Знайко по дорозі біжить, а Незнайко в бур’янах лежить. Ви сьогодні вступаєте у велику шкільну родину – шкільне життя, яке триватиме 11 років. І всі ці роки поруч з вами будуть учителі. Але головними вашими помічниками будуть батьки, бабусі, дідусі. Їм теж доведеться разом з вами долати всі перешкоди на шляху до знань.
А як по - материнськи тепло привітала маленьких школяриків перша вчителька Грішна Наталія Іванівна, її освітянське серце сяяло радістю: «Ми зібралися із вами для того, щоб відсвяткувати разом із нашими учнями маленький ювілей – 100 день навчання у стінах нашої рідної школи. Непомітно і швидко минає час. Наші діти подорослішали, підросли, стали самостійнішими. А все це тому, що на них покладена велика відповідальність – вони прийшли здобувати знання і прокладати дорогу у самостійне життя.
- 100 днів навчання. Як ви вважаєте, це мало чи багато?
Для одних батьків ці дні збігли як один тиждень, для інших – це ціла вічність.
Для мене, як для вчительки, це не мало і не багато. Це 100 днів щоденної, наполегливої праці. За цей час я:
- вивчила ваших діток, намагалася до кожного з них підібрати ключик;
- намагалася прищепити вашим дітям любов до школи, бажання поспішати на уроки;
- відкрила їм двері у прекрасну країну Знань, і, взявши за руки, разом із ними робила перші несміливі кроки.
За 100 днів навчання у школі ваші діти теж суттєво змінилися:
- вони стали більш дисциплінованими і організованими;
- стали більш допитливими;
- засвоїли ази деяких знань;
- здружилися з іншими дітьми;
- навчились слухати нас, учителів, і виконувати те, що від них вимагається. Отже, віднині ви – повноправні господарі своєї школи. Щиро вітаю вас зі святом. Бажаємо Вам бути гідними звання школяра».

/Files/images/animashki-linii-808.gif

17.11.2014 р. Свято осені . 2 клас.

Осінь... Золота пора... Скільки приємного, таємничого, цікавого вона несе з собою. Недарма про неї так багато написано віршів, пісень, оповідань. І, мабуть, немає такого художника, який би не оспівав осінь на полотні.

/Files/images/52979233022779.jpg /Files/images/117587037_i7HiBG_1418162429.jpg

Осінь—це дуже гарна пора року. Все навкруги таке барвисте! Як гарно зливаються в одну мелодію її барви. Ось і завітала щедра осінь в Дрогобицьку ЗОШ №15. Святково прикрашена зала, лагідна музика.Учні другого класу під керівництвом класного керівника Куріци Л.М. зустрічали батьків та гостей, які прийшли на свято. Ще мить і на сцені у своєму танці закружляла Осінь, розкидаючи довкола листя. Свято розпочалось.

/Files/images/DSCN3904.JPG

Одна за одною з’являлися дійові особи учні 2-го класу:Царівна-осінь, осінні місяці: Вересень, Жовтень, Листопад, овочі: Буряк, Картопля, Морква, Будячок,Квасоля, Огірок, Помідор, Гарбуз, Кавун, Диня, Соняшник,Пшеничка, Капуста, Цибуля.Лунали пісні про осінь «Ходить гарбуз по городу», «Кап кап», «Осінь»,
Майстерне виконання супроводжується вдячними оплесками глядачів. Гарні вірші про чарівницю–осінь прозвучали на святі у виконанні учнів 3 та 4 класів. Описуючи неповторну красу осені на рідній землі, діти дякували їй за щедрі врожаї, за останні теплі дні.

/Files/images/DSCN3914.JPG

Загалом, проведене Свято осені справило хороші враження і на школярів, і на гостей. Воно ще раз довело, яка щедра, багата наша земля в різні пори року, зокрема, осінню.

/Files/images/151939733.gif

/Files/images/bezymyannyy259.jpg

07.11.2014 р. Свято рідної мови. 3 клас.

7 листопада 2014 р.Б. в актовій залі ЗОШ І-ІІІ ст. №15 відбулось свято "Там, де живе рідна мова, живе український народ" - День української писемності та мови. Організаторами свята - учні 3 класу (класний керівник О.Ф.Іванко).

/Files/images/11040720233218738_f0_0.jpg /Files/images/73474100_udL0GDnL_1395850881.jpg

Якого ж ми будемо племені-роду.
Якщо буде в устах наша мова згасать?..
Чи будемо з вами тоді ми народом,
Як стихне вона в голосах?..
Звучи, рідна мово,
На землі рідній лийся по вінця,
Мово моя українська,
Мово моя материнська!
Бережімо рідну мову,
шануймо і розвиваймо,
дбаймо про її чистоту і красу,
намагаймося говорити один одному
лише добрі слова,
тоді й світ навколо стане
кращим, добрішим!

/Files/images/getImage.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1721

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.