/Files/images/website.jpg /Files/images/1362332062.jpg

Зустріч із патріотом, який вірить у перемогу

/Files/photogallery/732/getImage (15).jpg /Files/images/image (10).jpg

Не забуде крові Отчизна,
Що пролита за неї в боях.
Кров у зрадника — це трутизна.
Кров героя — горить в серцях!
Учні та вчителі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15 м. Дрогобича з великою радістю зустріли в стінах навчального закладу мужнього та героїчного воїна АТО, який захищає нашу Батьківщину, Олега Ільчука. Це надзвичайно позитивна та патріотична людина, яка своєю щирістю та міццю духу спромоглася вмить підняти і наш бойовий дух. З перших же слів нашого гостя стало очевидним те, що він така ж проста людина, як і ми всі. Олег – доброволець, який власним прикладом показує нам, що таке патріотизм, вірність, мужність, любов до Батьківщини. Його розповіді підняли нашу віру в себе, в перемогу, в Україну. Своїми доступними словами Олег багатьох із нас змусив ще раз переосмислити те, що відбувається в нашій Батьківщині та усвідомити: якщо не ми, то ніхто інший її обороняти не стане. До того ж, якщо ми не будемо виявляти активну громадянську позицію, то і всередині нашої держави й надалі абсолютно нічого не змінюватиметься. Віримо в те, що все буде добре. Ми – ПЕРЕМОЖЕМО! Розповідь безпосереднього учасника бойових дій на сході не залишила байдужим жодного присутнього в актовій залі.
Безперечно, такі зустрічі є дуже корисними як для молоді, так і для самих бійців, адже тоді зникають будь-які посередники та відстань між територією воєнних дій та спокою, і ми можемо засвідчити свою підтримку нашим захисникам, а вони – розповісти нам ту правду, яку мають право поширювати.
Солдати! Воїни! Чекаємо вас додому
І віримо, настане скоро час,
Коли ми відсвяткуємо перемогу.
Щодня ми молимось за Вас!

Будз М.П., педагог-організатор

/Files/images/44191256.png

«Вони віддали життя за Україну»

/Files/images/shyling_iosyp.jpg /Files/images/00672564_n1.jpg /Files/images/Bogdan_Vajda.jpg

/Files/photogallery/732/DSCN4612.JPG /Files/photogallery/732/DSCN4637.JPG /Files/photogallery/732/DSCN4641.JPG

Уже давно не секрет, що Україна погрузла у темних болотах війни. Людське вухо почало потрохи звикати до церковних панахид за молодими хлопчаками у військовій формі.
Нікого вже не дивує посивіла з горя жінка, яка готова лихому горло перегризти аби лише син живим додому повернувся. А вулиці: вони так і наповнюються біженцями з осиротілих кутків нашої держави. Тож деколи здається, що ми проклятий Богом народ та безсилі щось змінити. Але ні! Революція Гідності довела, що Всевишній завжди над нами, а якщо поруч Він, то яка різниця хто там проти нас? Головне бути сильними та не опускати носа, адже поле бою розпростерлось не лише на східних землях, а й у наших домівках.
Коли стилет безсилий – у бій рветься стилос. Обравши собі натомість автомата слово, команда педагогів ЗОШ №15 провела грандіозну роботу на фронті патріотичного просвітництва дітей. До школи неодноразово приходили в гості солдати з АТО, які розповідали учням про події на Донбасі. Навчальний заклад був також пунктом збору теплих речей. Тут організовувалися благочинні ярмарки та писались листи для підтримки героїв. Сьогодні школа є мостиком, що з’єднує українську армію з галицькою столицею солі.
27 лютого у навчальному закладі відбулась подія, яка зупинила відлік часу – Реквієм слави Небесній сотні «Вони віддали життя за Україну». Захід був надзвичайно грандіозним, адже найменше, що, на думку учнів, могла зробити шкільна родина, – це викарбувати імена героїв для їхньої вічної пам’яті. Шкільні поминки були окутані трепетом, бо у гості завітали родичі загиблих воїнів світла. У шкільному залі висіли портрети полеглих у бою земляків зі стрічками скорботи. Атмосфера реквієму нагадувала про чорні сторінки нової та все-таки недописаної історії нашої Батьківщини.
Вечір пам’яті розпочався з хвилини мовчання, яку згодом перервали слова молитви за душі воїнів та коротке, але повчальне слово о.Юрія Завійського з Катедрального Собору Святої Трійці. Лише опісля розмови з Богом школярі перейшли до офіційної частини. Тут же не обійшлось і без музичного супроводу у виконанні талановитого учня Ігоря Левицького. У момент, коли хлопчина заспівав лемківську тужливу пісню «Плине кача по Тисині» люди, що переповнювали зал, не змогли стримати сліз. Журбу приносило також багатоголосся віршів, які невпинно народжувались на устах дітей. Не залишилися без уваги у п’ятницю і короткометражні фільми про героїв Майдану.
Щоб додати щіпку радості до події та трішки відволіктися від печалі, – дирекція школи запросила майстрів бойового гопака зі школи «Вой». Цей коротенький урок народної самооборони надзвичайно зацікавив наймолодших школярів, які не змогли всидіти на своїх місцях. У кінці слово надали Ігореві Логину, який розповів про шкільний ярмарок, на якому діти виручили три тисячі п’ятсот гривень для учасників АТО. Директор школи нагородив гостей особливими подарунками – теплими оплесками та словами підтримки, адже саме цього людська душа потребує найбільше в такий скрутний момент. Поминання завершилося акапельним співом Українського Гімну, виконання якого переплело не тільки голоси, а й душі українців, адже ми є одна велика родина.

Іларіон ПАНЬКІВ, учень 11 класу ЗОШ №15

/Files/images/44191256.png

Юні волонтери допомагають війську.

/Files/images/IMG_15022015_163600.png /Files/images/допомога-армії.jpg

Феноменом української нації починає захоплюватися цілий світ, позаяк ніхто не очікував такого колосального духовного об’єднання її народу супроти російського окупанта. У цій війні загартовується нова парость, котра ще ходить до дитячих садочків, навчається у школах, але уже з розумінням розставляє наголос у сприйнятті реалій.
Днями поріг редакції із гостинцями переступили сім восьмикласників ЗОШ №15, зокрема Христина Мармура, Віка Тутко, Анастасія Лучечко, Роберт Ощипко, Євген Дужий, Микола Мартинів та Віталій Летнянчин. Діти організували так звану «вуличну торгівлю» ласощів, щоб виручені кошти скерувати для потреб бійцям на війні. До речі, у Христини в епіцентрі тих подій перебуває вуйко Іван, а у Віталія – двоюрідний брат Дмитро.
Впали у вічі зосередженість і серйозність школярів у цій благородній місії. Для них це не якась грайлива забава, це – позиція свідомих громадян. Вони вміють розпізнати зло і добро. Їхні оцінки щодо окупаційної політики Кремля не є поверховими і огульними, бо у Росії живуть і порядні, гідні росіяни – носії цивілізованих цінностей.
Цього дня естафету восьмикласників зі згаданої школи підтримали і шестикласники. Скориставшись перервою між уроками, вони пішли у народ.
Особливою старанністю у благодійницько-волонтерській місії проявила себе Ілона Жукова. Втім, усім школярам ЗОШ №15 честь і хвала за їхній вчинок, а їхнім матерям і бабусям низький уклін за власноруч спечені гостіинці.

Володимир ТУРМИС

Фото Лесі ГРИЦИК

/Files/images/44191256.png
Благодійний ярмарок у ЗОШ №15
/Files/images/IMG_15022015_152818.png /Files/images/IMG_15022015_152835.png
4 лютого у ЗОШ І-ІІІ ст. №15 пройшов благодійний ярмарок на підтримку воїнів АТО.Учні 3-го класу із батьками, класним керівником О.Ф.Іванко та учнями інших класів підготували смачну домашню випічку та запропонували усім бажаючим придбати її за символічну ціну.Шанувальників посмакувати шедеврами домашньої кулінарії виявилось доволі багато – вчительський колектив школи, батьки, гості та й самі учні, які із задоволенням витрачали кишенькові гроші на улюблені ласощі.А ще третьокласники представили власноруч виготовлені з гофрованого паперу барвисті квіти.Влаштовуючи благодійні акції зі збору коштів для воїнів АТО, діти нашої школи навчаються вболівати за ближнього, стають відповідальними. Саме ці якості необхідні новому поколінню, яке розбудовує Україну, - зазначив директор школи Ігор Логин.Зібрані кошти з усіх класів будуть передані для потреб воїнам, які захищають нашу Вітчизну!

Ольга СХІДНИЦЬКА

/Files/images/44191256.png

СПОРТ.«Футбольний мундіаль» у ЗОШ №15.

/Files/images/711889a5c4437d6c3c30762acf9d04d6.jpg

/Files/images/IMG_15022015_163753.png

У п’ятницю, 6 лютого, у ЗОШ №15 відбувся сніжний чемпіонат школи з футболу. У заході взяли участь старшокласники. Така зимова перипетія не новина для школярів, адже Турнір імені Степана Бандери проводиться вже четвертий рік поспіль та й, напевно, буде ще довго-довго організовуватися, даруючи незабутні враження великій шкільній родині.
У такий день можна не тільки втекти від шкільних буднів, а й перевірити себе на витривалість. Бо вогонь загартовує сталь, а лютнева погода – юного козака. Про це голосить мудрість, яка стала гаслом футбольних змагань. Тож ранок для працівників навчального закладу розпочався геть не з кави, а з підготовки до спортивного свята. Ніколи було байдикувати. Робота кипіла так, що аж сніг горів. Опісля клопітких та тривалих чарувань, шкільний майданчик перетворився на льодовий палац. Тепер поле було придатним для гри місцевих футбольних зірок. Чемпіонат розпочали з хвилини мовчання, згодом пролунав Державний Гімн. І ось за кілька хвилин над дітьми вже майорів жовто-синій стяг.
Шкільний мундіаль відкрило дербі семикласників. Незабаром свої вміння перевірили учні старших класів, що подали заявку на участь у шкільному турнірі. У перерві поміж матчами зіграти у м’яч змогли також наймолодші школярі, що пильно стежили з трибун за своїми досвідченими колегами у навчанні. На десерт організатори подали гру одинадцятого і дев’ятого класів. Протистояння було настільки запеклим, що баталії перенеслися із футбольного поля на глядацький сектор. Боротьба команд точилася дуже довго, складалося враження, ніби перед нами не підлітки, а вже дорослі спортсмени. «Сфера» залетіла у ворота кожної команди за чергою. Молодші впіймали фарт. У другому таймі здавалося, що маленькими воротами маніпулює домовик з предовгою футбольною бородою. Та врешті-решт досвідченіша команда школи взяла верх над своїми візаві та слизьким полем. Щоправда, відбулося це вже у серії пенальті.
Не обійшлося цього дня і без гумору, адже футбол не оминає вчителів. Cвято спорту завершив футбольний батл вчителя фізкультури зі своїм начальником. На жаль, переможця так і не виявили, проте усмішка народилася на обличчі кожної людини, що завітала на зимове свято радості у навчальний заклад імені Степана Бандери. Тепер же школярі живуть в очікуванні чергового дива від своїх вчителів.

Іларіон ПАНЬКІВ

/Files/images/44191256.png

ЗОШ № 15-активні учасники проекту « Грай чесно ! Поважай своє здоров’я».

/Files/images/2.jpg /Files/images/watchyoutube_image.png /Files/images/7688420-u-mborschiv-projdut-zmagannya-hh-silskih-sportivnih-igor-ternopilschini.jpg

У п’ятницю 24 січня2013 року спортивний зал ЗОШ № 15 був наповнений щасливим галасом усміхнених дітей, бо відбувалося спортивне свято для учнів школи .Відбулася велика спортивна подія. Учителі фізичної культури Шрамко О.Д. та Редчиць Д.В. організовали захід в рамках проекту «FAIR PLAY –Чесна гра»,»Поважай Своє Здоров’я» для учнів 6-А та 6 – Б класу з питаннями здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу , убезпечення дітей та молоді від шкідливих звичок та виховання в них відповідального ставлення до своїх рішень і вчинків, прищеплення їм духу здорового способу життя через заняття спортом.На спортивному святі був присутній тренер – волонтер проекту « Чесна гра « , керівник міського методоб’єднання вчителів фізичної культури Володимир Даниляк.
Свято почалося виходом і шикуванням команд. Капітани рапортують головному судді про готовність взяти участь у змаганнях, після чого він вітає учасників, оголошує змагання відкритими. Команди вітають одна одну, журі, вболівальники і йдуть до місця старту.
Основною метою заходу було і залишається пропагування здорового способу життя в дитячому та молодіжному середовищі та зацікавлення нашої молоді спортом. Адже життя зі спортом не лише цікавіше, а й здоровіше. Ми маємо на меті виховувати здорову націю, - розповідає Д.В.Редчиць ,вчитель фізичної культури. Такі заходи не лише дають змогу гравцям вправлятися у своїй майстерності, а й допомагають дітям формувати власну самооцінку, виборювати своє місце серед однолітків, порівнюючи свою силу та спритність з іншими. Змагання є необхідними для дітей, адже сприяють змістовному проведенню вільного часу, стимулюють прагнення до самовдосконалення та досягнення якнайкращих результатів . Такі змагання є дуже важливими і цікавими. Адже, окрім змістовного проведення дозвілля та залучення до здорового способу життя, діти виховують впевненість у власних можливостях .Також ми такими заходами популяризуємо спорт та виявляємо обдарованих у фізичному розвитку дітей.
Команди крок за кроком йшли до перемоги.То сильніша команда учнів 6-А класу ,то - 6-Б класу,а справедливе журі визначило кращих.Заслужену перемогу отримала команда « Олімпійці » учнів 6- а класу. Паузи між стартами заповнювалися виступами від учнів 4 класу та показ прийомів самооборони кікбоксерами школи : Буртовим Володимиром,9клас,( чемпіон України з кікбоксингу ) ,Гуржієм Мар’яном,10 клас,(кандидат у майстри спорту з кікбоксингу) ,Яциком Андрієм,10 клас,(чемпіон України з хортингу ), що викликали хвилю емоцій та бурю оплесків.
Усі переможці отримали почесні грамоти та солодкі призи від дирекції школи. Учасники, вболівальники, вчителі провели незабутній день позитивних емоцій, а значить захід пройшов на відмінно.Завершилося наше свято, але нехай у душі не згасає вогник бажання бігати, стрибати, плавати, метати! І щоб ми завжди пишалися чемпіонами нашої школи.

Студія « Молоді пера» /Files/images/0_c35d2_25a3a9dd_S.png

/Files/images/44191256.png

У сумі – 35. Культурно просвітницьке товариство «Відродження» та його хор відзначили ювілейні дати.

/Files/images/SDC10495.JPG
Марія Йосипівну Галяс, «незламну пані Марію», як називають цю славну дрогобичанку ті, хто близько знайомі, знають не лише в Дрогобичі. Чудовий педагог, вчитель від Бога пані Марія ще й напрочуд активна в громадському житті. Була депутатом міської ради першого демократичного скликання, і саме її старанням і наполегливості ми завдячуємо нині тому, що є в Дрогобичі вулиця одного з найбільш відомих у світі дрогобичан – Бруно Шульца.
Двадцять років тому Марія Галяс стояла біля витоків створення товариства польської культури в Дрогобичі і його першим головою (сьогодні це – Дрогобицьке відділення Товариства польської культури Землі Львівської). Тоді ж , разом із легендарним нині й надалі таким же активним і небайдужим Альфредом Шраєром) створила дитячий хор «Відродження», який одним з перших на наших теренах став прокладати містки дружби та порозуміння між двома народами, позаяк, як тоді, таку і нині, серед учасників – не лише діти з польських родин, а й українці й діти інших національностей. І це добре зрозуміло – Дрогобич завше був місто багатокультурним і багатонаціональним. За роки свого існування дитячий колектив об’ їздив пів-України і мало не всю Польщу, неодноразово ставав переможцем різноманітних конкурсів польської пісні і вдома, й не теренах республіки Польща. Сьогодні традиції. Закладені першим керівником хору маестро Альфредом Шраєром продовжують керівник хору Ольга Томашук концертмейстер Галина Козак (яка водночас опікується молодшою групою) дитячого творчого колективу.
П’ятнадцять років тому Марія Галяс заснувала ще одну громадську організацію – культурно-просвітницьке товариство «Відродження» (“Odrodzenie”), яке теж має чимало заслуг у популяризації польської та мультинаціональної культури Землі Дрогобицької, робить суспільне життя в місті більш різноманітним і цікавим. Завдяки дирекції ЗОШ № 15, де пані Галяс працює вчителем початкових класів, в навчальному закладі не лише польську мову вивчають, але й стала школа острівцем міжнаціонального порозуміння та поєднання.
Минулої суботи в переповненій залі – п’ятнадцятої школи відбулися урочистости з нагоди ювілейних дат двох дрогобицьких «Відроджень» двадцятиліття дитячого хору та культурно-просвітницького товариства.
Винуватців свята й особисто невтомну Марію Галяс вітали Консули РП у Львові Альфа Германська та Мацєй Обцовскі, голова Федерації польських організацій в Україні, давній приятель Дрогобича Емілія Хмельова, голова Дрогобицького відділення Товариства польської культури Землі Львівської Адам Аужецький, голови польських товариств сусідніх Борислава та Трускавця, керівник науково-інформаційного полоністичного центру Дрогобицького педагогічно університету Віра Меньок, директор школи № 15 Ігор Логин, заступник редактора Майдану Леонід Ґольберґ.
Відтак відбувся концерт старших і молодших учасників хору, в якому взяли також і колишні хористи. До речі, вихованці хору та Марії Галяс нині навчаються і в Україні, і в польських вишах, та не поривають зв’язків ані з Товариством, ані з хором.
На закінчення, що стало родзинкою святкового концерту, виступив співзасновник і перший керівник хору «Відродження» Альфред Шраєр зі своїм тріо (Тадей Серватка й Лев Лобанов), й цей «концерт в концерті» викликав в залі тривалий шквал овацій.
Завершилося відзначення ювілейних дат дружньою святковою вечерю в ресторані «Берізка».

/Files/images/44191256.png

Державна нагорода Польщі – директору ЗОШ І- ІІІ ступенів № 15 м.Дрогобича

/Files/images/IMG_20141006_0001.jpg/Files/images/IMG_30112014_183256.png /Files/images/onp3007a.jpg

19 грудня у приміщенні Генерального консулату Республіки Польщі у Львові відбулося урочисте нагородження наших краян за значний внесок у розвиток польської культури в Україні. Приємно відзначити, що серед нагороджених був і наш освітянин - директор Дрогобицької загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів № 15 Логин Ігор Львович, який отримав почесну відзнаку «Заслужений для польської культури» Міністерства культури Польщі.Вітаємо нагородженого із високим визнанням, а освітянську громаду Дрогобиччини – з Різдвом та Новим роком.
Колектив ЗОШ І- ІІІ ст.№ 15 /Files/images/Дрогобич_-_вул._Т.Шевченка,18.JPG

/Files/images/44191256.png

Ми навчаємося не для школи, а для життя…

/Files/images/hutsul.jpg /Files/images/polissja.jpg /Files/images/zakarpattja.jpg

На базі загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів № 15 в лютому проходило міське методоб’єднання вчителів образотворчого мистецтва мм.Дрогобича та Стебника під керівництвом методиста ММК Разумної Л.М. Учитель образотворчого мистецтва Яворська Віра Миронівна радо зустріла гостей у стінах рідної школи і провела відкритий урок« Декоративно- ужиткове мистецтво.Український народний одяг- складова духовної культури. Паперопластика». Віра Миронівна викладає окрім образотворчого мистецтва фізику та математику. Урок добре продумано, сплановано та проведено. На уроці використані різні види та методи роботи: колективна робота, самостійна робота, декламування віршів, робота з художніми полотнами (картини Івана Гончара із альбому « Україна і українці» ), а як хвилювалося дитяче серце ,розглядаючи репродукцію картини « Дума про Тараса», організовано виставку результатів роботи учнів у кінці уроку, доречним було використання ІКТ на уроці, що дозволило оптимально систематизувати, узагальнити знання і уміння учнів та раціонально використати кожну хвилину уроку. Структура уроку містила три основні елементи: сприймання, формування творчого задуму, його посильна творча реалізація. Мети уроку досягнуто.

/Files/images/getImage (2).jpg /Files/images/72169082_coOHAoH_1395423582.jpg /Files/images/SDC10807.JPG

Зі слів методиста ММК Разумної Л.М. ми почули: «Сьогодні багато на різних рівнях говориться про відродження української культури, духовності, коріння яких сягає у глибину сивих століть . Майбутнє українського народу нині за шкільними партами, наше суспільство буде таким, яким виховаємо у дітей сьогодні. Віра Миронівна розуміє , що суспільство покладає на вчителів образотворчого мистецтва, а значить зобов'язує зробити все, для належного естетичного виховання підростаючого покоління. Вона переконана , що вчитель-художник має на уроках образотворчого мистецтва завжди прагнути створити творчу позитивно активну емоційну атмосферу, як справжній чарівник - казкар, повинен обгорнути дітей своєю природною щирістю, доброзичливістю, особливим артистизмом, витонченим розумінням прекрасного і глибокою повагою до вихованців та результатів їхньої творчості».
Суховерська О.М., заступник директора школи з навчально- виховної роботи, розповіла, що уроки Віри Миронівни – це витвір мистецтва, в якому присутні і краса, і натхнення думки, і радість пошуків ,створені спільними зусиллями учня і вчителя. В цьому її заслуга, та професійна майстерність, педагогічний талант, багатство інтелекту і громадської позиції. Яворська В.М. прищеплює інтерес до свого предмета шляхом створення на уроках творчої, емоційно-піднесеної атмосфери; прагненням цікаво, нестандартно та водночас доступно викладати свої думки. Віра Миронівна уміло залучає школярів до декоративно-прикладної творчості, під час якої вони практично пізнають зв’язки між різними видами мистецтва, виробляють навички художнього оформлення середовища. Яворська В.М. працює над проблемою « Застосування інтерактивних методик вивчення образотворчого мистецтва», у пошуках оптимальних методів керівництва розвитком творчих здібностей і композиційних умінь та навичок, розробила систему спеціальних композиційних вправ. Всі форми та методи роботи, котрі використовує вчителька, спрямовані на розвиток креативних здібностей учнів. Вчителька переконана, що з багатьох предметів, що вивчаються в загальноосвітній школі, чи не найвищий виховний потенціал належить мистецтву з притаманним йому впливом на свідомість і підсвідомість особистості. Так як в сучасному житті елекронізація, комп’ютеризація впевненими кроками іде вперед, виникає необхідність привертати увагу дітей до витоків прекрасного. Тому саме мистецтво здатне виховувати справжню духовність, плекати творчу особистість.Щоб бути Великим - треба бути людиною Великої ідеї та великого характеру,а наша Віра Миронівна саме така…
Стахів О.Й., керівник методичного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва, учитель ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10.
/Files/images/44191256.png

Свято "прощання з Буквариком"

/Files/images/1303466985_191322663_1---- (2).jpg /Files/images/73474100_udL0GDnL_1395850881.jpg /Files/images/222.JPG

На шкільному календарі багато врочистих днів. Між ними й не менш хвилююче та успішне свято прощання з Букварем.Радісна і святкова атмосфера вирувала 17 травня у ЗОШ І – ІІІ ступенів №15 м.Дрогобича,адже першокласники вшановували і дякували своїй першій книзі – Букварю.Цього дня в актовому залі школи зібралося багато гостей – вчителів,учнів початкових класів,батьків і рідних першокласників. Скільки старань доклали діти перша вчителька Оксана Федорівна Іванко, батьки! Буквар –це перша сходинка у пізнанні світу знань. Разом із своєю вчителькою першокласники згадали подолані сходинки у навчанні і показали,чого навчилися протягом першого навчального року.
Святковий захід розпочали Богдан Лукін, Христина Іванко та Ростислав Гарник,які повідомили присутніх,що прощаються з першою книжкою,яка відкрила їм дорогу до Країни Знань. Відтак, завітав Нечитана(учень 5-го класу Віктор Мулярський). Він зачарував діти-букви і «порозкидав їх по світах». Букварик(учень 5-го класу Віталій Козяк)засумував і «йде по світу шукати букви». Першою на допомогу приходить дівчина –Весна(Христина Іванко),яка декламує вірш , віддає букву «Ве»і запрошує Букварика помилуватися красою,найгарнішими весняними квітами: Нарцисом(Артем Фецина),Конвалією(Анастасія Мороз),Ромашкою(Вікторія Фещак),Фіалкою(Анастасія Мацан).У Долину квітів завітала Червона Шапочка(Вікторія Висятицька),яка привела із собою Апельсина(Юрій Якимів).Буквар подякував за допомогу і вирушив в дорогу,а назустріч йому « летять» птахи:Журавель(Ростислав Гарник),Зозуля(Марта МАксимищак),Соловей(Станіслав Дешевий).Вони заспівали свої пісні і подарували букви.Буквар прощається з ними і заходить у царство Сонечка,де його зустрічає дівчина-Літо(Вікторія Летнянчин)Вона дарує Букви «Те» та «І» і запрошує у сад,де виростають кущі Смородина(Ірина Пігур та Полуниця (Романна Чепига). Відтак Літо запрошує у город,де на Букварика чекають:Гарбуз(Назар Гадяк),Огірок(Юрій Волощак), Буряк(Юрій Рак), Цибуля(ВікторіяСолов янова). На допомогу приходить Дощик(Максим Черкашин). Він «лиє –поливає і всім рости допомагає». Ітут «виростає» Грибок(Захар Мельничин), Мухомор(Олег Орищак), Боровик(Дмитро Грущак). Вмить на сцені ми бачимо жителів лісу:Їжака (Роман Звір),Зайчика(Богдан Лукін),Ведмедика(Максим Олійник) та Лисичку(Марта Осередчук), яка зачарувала своїм співом усіх присутніх.
Першокласники яскраво перевтілилися у казкові ролі та вражали гостей неабиякими артистичними даними і допомогли Букварику знайти усі 33 букви.На завершення учні заспівали прощальну пісню з Букварем і подякували за мудрі й повчальні уроки.
Святковий захід прикрасили музичні та хореографічні композиції- «Мама двері відчиня», «Деревце роду», «Мама і я», «Прощавай, Букварику!», «Ранкова зарядка», «Чомучки», які підготувала вчитель музики Наталія Володимирівна Новосільська.
Гармонійно прикрасили шкільне свято вірші та пісні англійською мовою у виконанні першокласників,виступи яких підготували вчителі Зоряна Ігорівна Винницька і Оксана Іванівна Звоздяк. Відверто кажучи,вразили не лише таланти дітей,а й оригінальність костюмів,які надавали святковому заходу яскравості та помпезності.На завершення інсценізованого дійства Оксана Федорівна подякувала усім за увагу та побажала вихованцям успішно здобувати знання в наступному навчальному році. Хороші слова про незвичайний виступ та подяку вчителям,учням та батькам висловив директор школи І.Л.Логин. Ігор Львович побажав учням подальших успіхів у навчанні, гарного літнього відпочинку, а головне- щоб їхніми успіхами пишалися батьки та рідна школа. Приємним сюрпризом для вчительки О.Ф.Іванко стала подяка від імені батьків,яку озвучив Петро Летнянчин : за компетентність і відповідальність, професійну майстерність, педагогічний талант та чуйне ставлення до дітей.
Вдячні батьки ЗОШ № 15 /Files/images/1290525490_knigi.png
/Files/images/44191256.png

Радилися вчителі-полоністи

/Files/images/ukr-pl_cossackland.org.ua.jpg /Files/images/SDC10495.JPG /Files/images/polska.jpg

Віднедавна в переважній більшості українських шкіл навчають дітей вже не однієї іноземної мови, а двох, подекуди – навіть трьох. Цього потребує час, цього потребує суспільство країни, котра нині так орієнтована на якнайширші взаємини з Європою.Не є винятком і Дрогобич.
Першою ж школою, де мову Норвіда, Словацького, Шульца почали викладати в Дрогобичі, була ЗОШ № 15. Ініціювала це відомий педагог і громадський активіст, голова товариства польської культури «Відродження» Марія Галяс.
Відтоді минуло чверть століття, але й сьогодні базовою для викладачів-полоністів і центром обміну досвіду є саме п’ятнадцята школа. Й не лише тому, що тут розпочиналося викладання польської в Дрогобичі, а й через те, що має школа якнайтісніші партнерські контакти з колегами у братній країні, а й тому , що це єдина наша школа, де працюють два Заслужених діячі польської культури (Zasłużony dla kultury Polski)– вже згадувана Марія Галяс і директор навчальної установи Ігор Логин.
Вкрай важливим для педагогів полоністів, особливо для молодих учителів, є обмін досвідом, спілкування між собою. Саме тому третього квітня у ЗОШ № 15 спільно з міським методичним об'єднанням учителів польської мови було проведено Круглий стіл на тему «Труднощі у вивченні польської мови як другої іноземної та шляхи їх подолання».
Розпочав дискусію Ігор Логин, котрий розповів про зв'язки школи із партнерами та колегами у Польщі, про спільні проекти, а також і про те, як було започатковано в школі знайомство вихованців з мовою та культурою країни, котра свого часу першою визнала Незалежність нашої держави.
Ветеран педагогічної праці, невтомний популяризатор польської мови, літертаури та культури на теренах Дрогобиччини Марія Галяс розповіла про те, як усе починалося – спершу була суботня школа, потім – факультатив уже в рамках навчальної програми. Сьогодні ж у 15-й школі мову Міцкевича в перших- четвертих классах викладають як факультатив, а з п'ятого класу розпочинається вивчення предмета власне як другої іноземної.
Дала пані Марія й слушні поради: зокрема наголосила, що добрий ефект для опанування мови дає використання у роботі з наймолодшими учнями мультфільмів польською мовою. Вчителька нагадала присутнім слова великого Корчака: «Погано говорити й писати означає кривдити своєю мовою тих, котрі її будували.
Також Марія Галяс розповіла про свій досвід ознайолення учнів на уроках польської мови з життям та творчістю славетних представників польської культури, літератури тощо, які походять з Дрогобича – Бруно Шульца, братів Хцюків, братів Ґотлібів, знаменитого хірурга Броніслава Козловського…
Методист міського управління освіти Ірина Томіщак у своєму виступі говорила про основні засади викладання другої іноземної й вимоги до викладання. На початку свого виступу пані Ірина теж не обійшлася без цитати, котра чи ненайкраще аргументує необхідність викладання другої іноземної: «Знання однієї мови дозволяє увійти в коридор життя, знання двох мов – відкриває вам усі двері в цьому коридорі».
Викладач Дрогобицького державного педагогічного університету імені Франка Ганна Іваночко розповіла про тісну співпрацю вишу з ЗОШ № 15, дала декілька цінних порад молодим учителям, поінформувала про нові підручники полської мови та методичні матеріали.
Оксана Єдлицька, учитель з 15-ї школи говорила про власний досвід учителя-полоніста, про використання на уроках дитячої літератури, про відзначення в школі дат, пов’язаних з визначними письменниками Камілем Кшиштофом Бачинським, Марію Конопницькою, Кшиштофом Бачинським, тощо. Відтак пристуні переглянули відеоролик про викладання польської мови у школі, яка організувала Круглий стіл й про подорожі юних полоністів до країни, мову якої вони опановують.
На завершення семінару перед учасниками виступив добре відомий дитячий польський хор «відродження («Odrodzenie”)що діє при школі, який був 1991 року заснований леґендарним дрогобицьким маестро Альфредом Шраєром і яким нині керує його наступниця Ольга Томашук.
Фіналом заходу стало спільне виконання хористами та учасниками знаменитої і популярної пісні «Hej, sokoły”.
/Files/images/44191256.png
СВЯТО
« Рідна школа знову кличе нас»

(Репортаж із святкування)

/Files/images/Дрогобич_-_вул._Т.Шевченка,18.JPG /Files/images/cifra_40_.jpg /Files/images/IMGA0870.JPG

День народження – це свято, коли збираються рідні, друзі, знайомі, щоб привітати ювіляра. 25 жовтня 2013 року зібралася шкільна родина у загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 15 для святкування 40-річчя школи- це вчителі-ветерани, випускники, педагогічний та батьківський колективи. Звісно ж, це не просто свято будівлі. Школа - це цілий великий всесвіт. І є два центри цього всесвіту – Учитель і Учень. Саме вчителі і учні перетворюють звичайну будівлю в особливий, бурхливий, гамірний, але добрий дім, де з кожним роком одні стають розумнішими, інші – мудрішими, а всі разом - ближчими, ріднішими один одному.
От і цього дня зібралися випускники, щоб зустрітися із учителями, із дитинством і завітали на святковий батьківський концерт « Рідна школа знову кличе нас », який відбувся в Народному домі ім. Івана Франка. Золотою симфонією для нас прозвучала мелодія шкільного дзвоника, як відгомін далекого дитинства- сповістила про початок святкового дійства.
Свято відкрив директор школи Логин І.Л.
Зі словами привітання виступив секретар Дрогобицької міської ради Метик Т.М., який вручив грамоти- подяки міського голови Олексія Радзієвського керівництву школи за сумлінну працю, високе служіння вчительській місії та з нагоди 40- річчя заснування школи та вчителю історії Сисин О.І.
Олексюк О.П., заступник начальника відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради, тепло привітала педагогічний колектив школи, її випускників, батьків та учнів з Днем народження, а також вручила грамоти відділу освіти за досягнуті успіхи у навчанні та вихованні підростаючого покоління вчителям школи: Галяс М.Й., Кісільовій Л.П., Луців Н.В., Максимовій Л.В., Малиш О.Д., Шрамко О.Д.
Гарної долі, легких і сонячних доріг, вдячних учнів і вдалих уроків на сто щасливих років побажав Кузан І. С., директор ЗОШ І- ІІІ ступенів № 17, як вчитель і колишній директор школи № 15.
О. Іван Паньків поблагословив усіх присутніх в залі та побажав засівати добром і божою мудрістю дитячі душі, дбайливо плекати в них паростки любові до Бога та до людей , до праці, до прекрасних звичаїв і традицій рідного краю, щоб рясними сходами людської вдячності, добра і достатку зоріла вчительська нива.
З великою любов’ю учасники концертної програми вітали вчителів- ветеранів : Радищак Д.М., Кузана І.С., Свіжинську Г.С., Гаврилюк Б.М., Кордубу В.Я., Сирко О.С., Галяс М.Й., Демчак В.О., Рудакову В.Є., Мачишин Л.В., Аносову Л.М., Снятинського М.Й., Буртову А.О., Щебетовську Л.М.та інших. Зал стоячи аплодував майстрам педагогічної справи.
Заслужений майстер спорту України Шевчук А.О. привітав учнів нашої школи – переможців Регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних змагань, турнірів з хортингу, кікбоксінгу, рукопашного бою: Гуржія Мар’яна ( 11 клас) , братів Віктора (11 клас) та Володимира ( 10 клас ) Буртових, братів Богдана і Романа Балушків ( 9 клас), Яцика Андрія( 11 клас) , Спариняк Каріну ( 11 клас) і особливо відзначив спортивні досягнення учня 11 класу Гуржія Мар’яна .
Директор школи Логин І.Л. привітав учителів- випускників, яким школа дала крила для злету у вись життя, допомогла розкрити свої таланти, відшукати свою стежину у житті : Винницькій З.І., Балушок О.І., Геврик Г.В., Дашко Г.І., Заміщак М.Д., Звоздяк О.І., Куріці Л.М., Паращак А.В., Редчицю Д.В.,Химин Ю.Я.
Завітали до нас на свято голова профспілки працівників освіти Олег Гук , головні спеціалісти відділу освіти Андрій Заблоцький , Олег Войцеховський, методисти ММК Олеся Сисин та Ольга Яремко.
Звучали теплі слова подяки від батька учня 11 класу Миколи Лагодича на адресу вчителів за натхненну працю, високі досягнення в навчанні та вихованні на засадах загальнолюдської і християнської моралі.
Музичне привітання підготували випускники школи Кос Микола, Гарасимчук Юстина, а також музичний подарунок школі подарували випускники Кос Володимир, Гадяк Ірина, Рендович Анастасія.
Бурхливими оплесками вітали спів учнів школи: Ірину Стефанів ( 11 клас), Ігоря Левицького( 5 клас), Софію Нагловську( 3- Б клас), …..Голубінку( 4 клас), дует матері та сина Тустанівського Ростислава ( 11 клас), тріо сестер Софії та Соломії Роздольських і Марти Заміщак, шкільного ансамблю « Дивосвіт» у виконанні Кривенко Божени, Пінчак Ілони, Спариняк Каріни, Стефанів Ірини, Фурдзин Віталії ( 11 клас).
Студія "Молоді пера" /Files/images/0_c35d2_25a3a9dd_S.png
/Files/images/44191256.png


Вісті з ЗОШ № 15

/Files/images/Drohobycz_gimnazjum_schulza_2008.jpg /Files/images/Дрогобич_-_вул._Т.Шевченка,18.JPG /Files/images/2_191-001_i.jpg

Делегація Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка відвідала ЗОШ № 15,де відбулася зустріч з учнями випускних класів.
Університет представляли :Біленко Тетяна Іванівна,професор кафедри філософії імені професора Валерія Григоровича Скотного ДДПУ імені Івана Франка,доктор філософських наук,професор та студенти – другокурсники філологічного факультету.
Біленко Т.І. виступила з презентацією про університет,його структуру,історію та сьогодення,перспективи розвитку.
Розповідь « від першої особи»- студента, вчорашнього учня,викликала неабиякий інтерес і довіру у старшокласників і допоможе їм зробити правильний вибір у найближчому майбутньому.Учні мали можливість отримати важливу інформацію щодо навчання у одному з найпрестижніших вишів країни.
Майбутні вчителі української мови та літератури цікаво розповіли про Григорія Сковороду,видатного українського філософа,поета,педагога.
Старшокласники мали можливість відкрити для себе його філософські ідеї та погляди,ознайомитися з непростим життєвим шляхом непересічної особистості.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Суховерська О.М. висловила сподівання на подальшу активну співпрацю школи та університету.
Студія «Молоді пера»/Files/images/0_c35d2_25a3a9dd_S.png
Кiлькiсть переглядiв: 1818

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.